BİLİMSEL PROGRAM

SALON A SALON B
Kozmetoloji Kursu I
Kurs Direktörü: Zafer Kurumlu
Dermatoskopi Kursu
Kurs Direktörleri: Mustafa Turhan Şahin, Meltem Uslu
13:30-15:30
Yeni nesil kimyasal peeling
Ercan Çalışkan
13:30-14:00
Benign non-melanositik lezyonlar
M. Turhan Şahin

14:00-14:30
Malign non-melanositik lezyonlar
Ercan Arca

14:30-15:00
Melanositik nevuslar
Gamze Erfan

15:00-15:30
Fasiyal lezyonlar
Özgür Timurkaynak
   Ara / 15.30-16:00
16:00-18:00
Mezoterapi
Ulaş Güvenç
16:00-16:30
Melanoma
Gülsüm Gençoğlan

16:30-17:00
Trikoskopi
Tülin Güleç

17:00-17:30
İnflamaskopi
Meltem Uslu

17:30-18:00
Kendimizi sınayalım
M. Turhan Şahin

Saatler SALON A SALON B
08:30-09:00 Açılış Töreni  
09:00-10:00 Konferans I
Oturum Başkanı: Ali Tahsin Güneş

Contact dermatitis 2020
Margarida Gonçalo
 
10:00-10:15    Ara
10:15-11:30 Panel 1: Başa Gelmedik Kalmadı
Oturum Başkanları:
Aysel Gürler, Ayşen Karaduman

Saçlı deriyi seven dermatozlar
Meltem Önder
Kulak dermatozları
Arzu Karatas
Göz çevresi dermatozları
Arzu Kılıç
Dudak dermatozları
Dilek Bayramgürler
Panel 2: Dermatoallerji
Oturum Başkanları:
Oktay Taşkapan, Özlem Su Küçük

Hangi allerji testi hangi hastaya ve neden?
Rafet Koca
Ürtiker tedavisi
Müge Güler Özden
Atopik dermatit tedavisi
Oktay Taşkapan
Dermatoallerji ilaçlarının endikasyon dışı kullanımı
Özlem Su Küçük
11:30-11:45    Ara
11:45-12:30 Panel 3: Kozmetolojik İnciler – I
Oturum Başkanları:
Zafer Kurumlu, Erol Koç

Mikroiğneleme
Ercan Arca
Dolgunun rheolojisi
Erol Koç
Kombine kozmetik uygulamalarda nelere dikkat etmeli?
Recep Dursun
Serbest Bildiriler 1
Oturum Başkanları: Derya Aytimur, Cemal Bilaç
12:30-13:30    ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:30 Panel 4: Dermatoonkoloji
Oturum Başkanları:
Tülin Akan, Meltem Uslu

Dermatoonkolojik izlem: hangi tümörü nasıl izleyelim?
Deniz Seçkin
Mohs cerrahisi nasıl uygulanır?
Gonca Elçin
Deri kanserinde cerrahi dışı tedaviler
Bengü Gerçeker Türk
Panel 5: Saç ve Tırnak
Oturum Başkanları:
Güneş Gür Aksoy, Fatih Göktay

Saçım dökülüyor, hangi incelemeler gerekli?
Güneş Gür Aksoy
Tırnağım neden bu renk?
Fatih Göktay
Hirsutismus
Pelin Kartal
14:30-14:45    Ara
14:45-15:45 Konferans II
Oturum Başkanı: Emel Fetil
Drug eruptions update
Margarida Gonçalo
Serbest Bildiriler 2
Oturum Başkanları: Zerrin Öğretmen, Seçil Soylu
15:45-16:00    Ara
16:00-17:15 Panel 6: Venereoloji
Oturum Başkanları:
Güzin Özarmağan, Osman Köse

Dünyada ve Türkiye’de venerolojik epidemiyoloji
Osman Köse
Güncel sifiliz
Emel Güngör
HPV aşıları
Kenan Aydoğan
HSV enfeksiyonlarında tanı ve tedavi
Bilal Doğan
Panel 7: Yara Bere İçinde Kaldık
Oturum Başkanları:
Sedat Özçelik, Tamer İrfan Kaya

Ulkus kruris
Ali Karakuzu
Bası yaraları
Tamer İrfan Kaya
Pyoderma gangrenozum
Selda Işık Mermutlu
Perforan dermatozlar
Evren Odyakmaz Demirsoy

Saatler SALON A SALON B
09:00-10:15 Panel 8: Enine Boyuna Psoriyazis– I
Oturum Başkanları :
Neslihan Şendur, Nihal Kundakçı

Güncel psoriyazis etyopatogenezi
A. Serap Karadağ
Psoriyazis tetikçileriyle başa çıkma yolları
Nihal Kundakçı
Psoriyazis: ayırıcı tanı ve taklitçiler
Murat Durdu
Konvansiyonel psoriyazis tedavisinde nelere dikkat edelim?
Sevgi Akarsu
08.30-10.15
Kozmetoloji Kursu II


Dolgu
Başak Kandi
10:15-10:30    Ara
10:30-11:30 Konferans III
Oturum Başkanı : Ekin Şavk

Dermatophytosis
Shyam Verma
10.30-12.15
Yüz ip uygulamaları
Recep Dursun
11:30-11:45    Ara
11:45-12:30 UYDU SEMPOZYUMU
Erken evre mikozis fungoides tedavisinde güçlü seçenek
Esra Adışen
Dilek Bayramgürler
Filiz Canpolat
12:30-13:30   ÖĞLE YEMEĞİ
13:30-14:45 Panel 9: Enine Boyuna Psoriyazis- II
Oturum Başkanları :
M. Ali Gürer, Nilgün Atakan

Püstüler psoriyazis: tanı ve tedavide incelikler
Erkan Alpsoy
Pediatrik psoriyazis tedavisi
Deniz Akkaya
Hangi hastaya hangi biyolojik ajanı seçmeli?
Nilgün Atakan
Biyobenzerler
Emel Bülbül Başkan
Panel 10: Kozmetolojik İnciler - II
Oturum Başkanları :
Gönül Ergenekon, İlgen Ertam

Güncel ablatif lazer uygulamaları
Ercan Çalışkan
En ideal PRP tarifi hangisi?
Serkan Demirkan
Botulinum toksin kullanım alanları
Zehra Aşiran Serdar
14:45-15:00    Ara
15:00-16:15 Panel 11: Tedavi
Oturum Başkanları :
Seher Bostancı, Ertuğrul Aydemir

Temel topikal tedavi prensipleri ve sık yapılan yanlışlar
Ertuğrul Aydemir
Intralezyonel enjeksiyon uygulamaları
Bilge Fettahlıoğlu Karaman
Dermatolojide güncel elektrocerrahi teknikleri
Ali Haydar Parlak
Dermatolojik cerrahide püf noktaları
Seher Bostancı
Panel 12: Her Yaşın Ayrı Derdi Var
Oturum Başkanları :
Turna İlknur, Şeniz Duygulu

Yenidoğan dermatozları
Asena Ç Doğramacı
Gebelik dermatozları
Turna İlknur
Pruritus senilis
Perihan Öztürk
Dermatoloji ve aşılar
Sibel Doğan
16:15-16:30    Ara
16:30‐17:30 Panel 13: Işın Kılınçlarımızı Kuşandık
Oturum Başkanları :
Günseli Öztürk, Ertan Yılmaz

Güncel psoriyazis ve vitiligo fototerapi protokolleri
Dilek Seçkin
Fototerapi ile kombinasyon tedavileri: nasıl yapalım? Ne umalım?
Esra Özsoy Adışen
Yeni fototerapi endikasyonları.
Zennure Takçı
Panel 14: Sağlıklı Deri
Oturum Başkanları :
İdil Ünal, Alpaslan Acar

Şu mikrobiyom dedikleri
Cüneyt Soyal
Sağlıklı deri bakımı nasıl olmalı
Gülşen Akoğlu
Takviyeler dünyası
Ülker Gül

Saatler SALON A SALON C
09:00-10:15 Panel 15: Eski Tanıdıklarla Yeni Maceralar
Oturum Başkanları: Soner Uzun, Sema Aytekin

Leishmaniasis
Soner Uzun
Uyuz
Münevver Güven
Yüzeyel mikozlar
Deniz Aksu Arıca
Demodikozis
Sema Aytekin
UYDU KURS
Mylan


Atopik dermatit master class
Thomas Luger
10:15-10:30    Ara
10:30-11:30 Panel 16: Otoimmun Büllü Dermatozlar
Oturum Başkanları:
Mehmet S. Gürel, Ekin Şavk

Güncel tedavi; pemfigus, pemfigoid, dermatitis herpetiformis
Mehmet Salih Gürel
Otoimmun büllü dermatozlarda diyetin yeri
Şebnem Aktan
Yeni Tanımlanan büllü dermatozlar
Züleyha Özgen
 
11:30-11:45    Ara
Saatler SALON A SALON B
11:45-12:30 UYDU SEMPOZYUMU UYDU SEMPOZYUMU

Lazer lipoliz uygulamaları
Akif Mehmetoğlu
Dolgu uygulamaları
Amid Mahmutoğlu
Dolgu uygulamaları
Hüseyin Murat Bulut
12:30-13:30   ÖĞLE YEMEĞİ
13:30‐14:30 Panel 17: Ah Şu Pilosebase Ünite
Oturum Başkanları :
Tülin Mansur, Sevilay Oğuz Kılıç

Akneyle savaşta cephede ne var ne yok
Selma Emre Evrensel
Rozaseyi altedebilmek
Zeynep Topkarcı
Hidradenitis supurativaya dur diyelim
Nilgün Şentürk
Panel 18: Pigmentasyon Bozuklukları
Oturum Başkanları :
Arzu Kılıç, Ayşe Anıl Karabulut

Vitiligoda güncel
Ayşe Anıl Karabulut
Melazmada tetikleyicilerin peşinde
Ayça Cordan Yazıcı
Pigmentasyon hastalıklarında patoloji nasıl yön gösterir
Canten Tataroğlu
14:30-14:45    Ara
14:45-15:45 Panel 19: Melanet Melanositler
Oturum Başkanları :
Fezal Özdemir, Kamer Gündüz

Konjenital melanositik nevuslara yaklaşım
Sibel Ersoy Evans
Melanomda klinik ve dermoskopik tanı
Özlem Özbağçıvan
Güncel melanom tedavisi
Fezal Özdemir
Panel 20: Pediatrik Dermatoloji
Oturum Başkanları:
Sevgi Bahadır, Hayriye Sarıcaoğlu

Hemanjiyom versus vasküler malformasyon
Hamdi Özcan
İhtiyozlar için tanı ve tedavi klavuzu
Şule Afşar
Pediatrik saç hastalıkları
Özlem Dicle
15:45-16:00    Ara
16:00-17:15 Panel 21: Kollagenozlar
Oturum Başkanları:
Cem Mat, Gürsoy Doğan

Skleroz; skleroderma değilse ne?
Işıl İnanır
Kutan lupus eritematozus kliniği ve tedavisi
Göksun Karaman
Dermatomyozit
İlkin Zindancı
Behçet hastalığında güncel tedavi
Cem Mat
Panel 22: Lenfomalar ve Başka Bazı Vahim Dermatozlar
Oturum Başkanları:
Afet Akdağ Köse, Emel Öztürk Durmaz

Kutan lenfomaların tanı ve tedavisinde
dermatoloğun rolü
Emel Öztürk Durmaz
Psödolenfomalar
Suzan Demir Pektaş
Paraneoplazik dermatozlar
Didem Dinçer
Kutan metastaz
Ayda Acar

  SALON A
09:00-09:30 Akılcı İlaç Kullanımı Oturumu
Oturum Başkanı:
Mehmet Yıldırım

Akılcı ilaç kullanımı: ilacım ne eksik ne fazla!
Şule Gökşin
09:30‐10:30 Panel 23: Yeni Yeni Yepyeni
Oturum Başkanları:
Emine Derviş, Can Ceylan

Tanıda yenilikler
Tülin Ergun
Yerel ve sistemik tedavide yenilikler
Ayşe Akman
Dermatolojiyi gelecekte hangi sorunlar bekliyor?
Emel Çalıkoğlu
10:30-10:45    Ara
10:45‐11:15 Kapanış ve Ödül Töreni
Copyright © 2020 15. Ege Dermatoloji Günleri Tüm Hakları Saklıdır